Nízké Tatry se nacházejí v severní části Slovenska. Táhnou se od západu k východu v délce přibližně 80 kilometrů. Podél severní strany Nízkých Tater protéká řeka Váh, která vzniká soutokem řeky Bílý Váh, pramenící v Nízkých Tatrách, s řekou Černý Váh, pramenící ve Vysokých Tatrách. Podle jižní strany Nízkých Tater teče řeka Hron, pramenící právě v Nízkých Tatrách. Nízké Tatry jsou od roku 1978 jedním z národních parků Slovenska – NAPANT.
     Nejvyšším vrcholem Nízkých Tater je Ďumbier dosahující nadmořské výšky 2 043 metrů. Mezi další vysoké vrcholy patří například Dereše s výškou 2 004 m. n. m., Chabenec vysoký 1 955 m. n. m. nebo Kráľova hoľa vysoká 1 948 m. n. m. Mezi hlavní rekreační střediska patří Donovaly, oblast Chopku nebo Čertovica. V Nízkých Tatrách se nachází také mnoho jeskyní, například Bystrianska, Demänovská ľadová nebo Jeskyně mrtvých netopierov.
     Ubytování v Nízkých Tatrách se pohybuje v cenovém rozmezí od 6 euro až do 50 euro a vybrat si můžete z několika možností ubytování – hotel, penzion, chata nebo třeba rekreační středisko.